2024.09.01, 08:53
Különleges különdíjasok

A „Közlekedik a család” vetélkedő díjátadóján kiosztottak különdíjakat is. A négy különdíjas kiválasztott között volt 8 és 10 éves kisiskolás is.

A verseny során a családoknak KRESZ elméleti tesztlapot is ki kellett tölteni. 55 kérdést kaptak általános közlekedési szabályokkal kapcsolatban, míg 25 kérdésből álló tesztlapot a gyalogosokra, illetve kerékpárosokra vonatkozóan. A legjobb eredményt elért család nyereményként Samsonite bőröndöt kapott. Ők a Somogy vármegyei Fritz család volt, akik egyébként az összesítésben 3. helyet szerezték meg.

2409 Kacs Kulondijak 3

A Continental is felajánlott különdíjat. Az ő standjuknál a versenyzőknek kerékpár gumibelsőt kellett cserélni. Ez a leggyorsabban a Pest vármegyei Frecskó családnak sikerült. Mindössze 1 perc 36 másodpercre volt szükségük, a cseréhez. Ők egy 100 ezer forint értékű gumiabroncs vásárlási utalványt kaptak.

2408 Kacs 2

A Magyar Vöröskereszt Baranya Vármegyei Szervezete egy ajándékcsomagot ajánlott fel az elsőssegélynyújtó feladatot legprofibban megoldónak. A különdíjat a Nógrád vármegyei Sándor család kapta. Az indoklás szerint azért, mert a 10 éves Orsi olyan professzionálisan oldotta meg a mentőhívást, hogy még a profikat is elkápráztatta ezzel.

2408 Kacs 3

A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Kerékpáros ügyességi feladatot legügyesebben, legbátrabban teljesítő gyermek részére ajánlott fel ajándékcsomagot. Ezt a Tolna vármegyei Kiss Éva Vanda kapta, aki mindössze 8 éves múlt májusban.

2409 Kacs Kulondijak 1

Volt egy különleges különdíjas is a versenyen. Ő a Bács-Kiskun vármegyei Kis családdal érkezett. A versenyen még a kora miatt Laura nem vehetett részt, de így is kapott egy különleges ajándékot az alig 2 hónapos csecsemő – egy pelenkás tortát.

2409 Kacs Kulondijak 2

I. Belügyi Drón Kupa

A jelenleg is zajló fegyveres konfliktusok élesen rávilágítottak a dróntechnológia fontosságára. Az ebben való fejlődést támogatja a belügyi egységek részére kiírt drónverseny.

...
2024.09.14. 08:25

Verseny fiatal sofőröknek

A Magyar Autóklub (MAK) és a Ford idén augusztusban is megrendezte a nemzetközi Best Young Driver verseny országos döntőjét.

...
2024.09.13. 06:39

Ki-, merre jár e-rollerrel?

A Jövő Mobilitása Szövetség adatai szerint Magyarországon több mint 100 ezer e-rollert használnak az emberek.

...
2024.09.05. 13:05

Golyóálló konfekció-Toyoták

Brazíliában védett, golyóálló kivitelben nem csak luxusautók kérhetőek. A leggyakoribb Toyoták is lehetnek páncélozottak.

...
2024.09.04. 07:37

Veszélyek az iskolába vezető úton

Az osztrák autóklub (ÖAMTC) egy speciális, szemmozgás-követő okosszemüveggel végzett vizsgálatot.

...
2024.08.30. 08:48

A győzelemig vezető út

Az idei győztesek 8 éve kezdték a versenyzést, akkor az országos döntőn 11. helyezést értek.

...
2024.08.29. 17:12

Így nyerték meg a Skodát

A 13. „Közlekedik a család” versenyt idén a Fejér vármegyei Kővári család nyerte. A győzelemmel a főnyeremény autót is átvehették.